Produkty

Tacki barierowe PP i PET
(do pakowania w MAP)

DŁUŻSZY ŻYWOT ŚWIEŻEJ ŻYWNOŚCI

Przezroczyste (lub barwione) tacki barierowe zostały stworzone z myślą o pakowaniu żywności w modyfikowanej atmosferze zabezpieczającej ją w naturalny sposób. Tacki barierowe są wykonane z mono lub wielowarstwowego materiału w skład którego zaliczają się:

  • PP lub PET warstwa zewnętrzna ze sztywnego tworzywa, która dzięki użyciu właśnie takich materiałów jest przezroczysta (w oryginale), sztywna i trwała oraz odporna na zniszczenia mechaniczne.
  • Warstwa środkowa stanowiąca doskonałą barierę nieprzepuszczalną dla powietrza atmosferycznego.
  • Zgrzewalna warstwa wewnętrzna umożliwiająca szczelne zamknięcie opakowania.
 

DLACZEGO WARTO UŻYWAĆ PRZEZROCZYSTYCH TACEK BARIEROWYCH

  • Jednym z powodów jest wydłużenie terminu przydatności produktu do spożycia.
  • Pakowania produktów w modyfikowanej atmosferze z użyciem tacek barierowych dostarczanych przez naszą firmę gwarantuje długie terminy przydatności do spożycia, charakteryzuje się wysokimi standardami higienicznymi, poprawia kontrolę właściwości mikrobiologicznych i organoleptycznych produktów.
  • Umożliwiają konsumentom dokładne obejrzenie produktu, który zamierzają kupić, co jest dziś po prostu wymogiem na rynku opakowań wysokiej jakości.
  • Ponieważ sprawdzają się znakomicie na automatycznych liniach do pakowania. Ich wielofunkcyjność sprawia, że można bez trudu używać ich na wszelkiego typu liniach pakujących dostępnych na rynku.
 

Nasze systemy TACKA + FOLIA górna są dostępne w wersjach wykonywanych z różnych materiałów, w zależności od pożądanego terminu przydatności do spożycia pakowanych produktów. Możemy zaproponować tacki np.: PET/EVOH/PE i PP/EVOH/PP dla wysokiego stopnia ochrony barierowej bądź PP czy też PET do średniego stopnia ochrony

 

Są również dostępne barwione tacki barierowe ułatwiające wyróżnienie produktów na półkach sklepowych np.: niebieskie dla ryb, żółte dla drobiu itd. Na Państwa życzenie wyprodukujemy dowolny wymagany kolor opakowania. Całą gamę naszych tacek uzupełnia absorpcyjna wkładka papierowa mocowana do spodu opakowania.